Bartosz KowalskiMiło nam poinformować o sukcesie ucznia naszej szkoły. Bartosz Kowalski uzyskał tytuł laureata I stopnia oraz najlepszy wynik w województwie lubelskim w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym Instalogik w kategorii klas piątych.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line. Każdy uczeń otrzymał własne konto, na którym rozwiązywał zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany był przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

W konkursie wzięło udział ponad 800 uczniów z całej Polski.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się również programowaniem. Zadania konkursowe były podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap I, termin 1-30 października 2019
  • Etap II, termin 7 grudnia 2019
  • Etap III- finałowy, termin 28 marca 2020

Gratulacje!!!