UDZIAŁ UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALINIE W XXI JESIENNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

W dniu 25 października br. w Gminnym Domu Kultury w Trzydniku Dużym  odbył się XXI Jesienny Konkurs Recytatorski. Był to etap powiatowy, zatem uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz osoby dorosłe z całego powiatu kraśnickiego.

Tegoroczny konkurs  odbył się w duchu sentencji Bolesława Leśmiana Jesień, przez górskie idąc przełęcze, Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada, z uwagi na przypadającą 140. rocznicę i 80. rocznicę śmierci poety.

Ze szkoły w Kowalinie w konkursie wzięły udział 4 uczennice z następującym repertuarem: Aleksandra Huber (kl. V) – Maria Konopnicka Czytanie , Jeniffer Szymona (kl. V) Wanda Chotomska Kornik i mol , Nikola Nowak (kl. V) – Bolesław Leśmian Urszula Kochanowska
 i Aleksandra Szewc (kl. VI) Tadeusz Wywrocki Jak nie kochać jesieni.

Jak co roku  poziom występów na konkursie był bardzo wysoki. Do kolejnego, wojewódzkiego etapu mogło przejść tylko 5 osób wybranych spośród wszystkich uczestniczących. Nie udało się wprawdzie osiągnąć tego żadnej z naszych uczennic, ale recytacja Nikoli Nowak bardzo spodobała się jury, bowiem otrzymała za nią wyróżnienie.

Gratulujemy Nikoli nagrody oraz pozostałym uczennicom udziału w konkursie, za który również otrzymały upominki. Pamiętajmy, że nie zawsze liczy się wygrana, ponieważ sam udział w konkursie jest już dużym wyróżnieniem.

Kategoria: Bez kategorii
Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.